The Grand Chapter of Connecticut
Order of the Eastern Star, Inc.

The Grand Chapter of Connecticut Order of the Eastern Star, Inc.

* Stated meetings are held September through June at 7:30PM unless noted in Meeting Times

Chapter
 Address
 Map
 Meeting Times *
 Official 
Worthy Matron / Worthy Patron
2018 - 2019
Azalia #2
3960 Main Street, Stratford, CT 06614
2nd Wednesday
Oct 10
WM:
WP: Garry R. Drice, PP
Radiant #11
375 Boston Post Road, North Windham, CT 06256
2nd & 4th Friday
Nov 9  
WM: Leisa K Sienkowski, PM
WP:
Good Intent #17
895 Main Street, South Glastonbury, CT 06073
1st & 3rd Friday
Jun 1
WM: Lorraine B Decker, PM
WP: Herbert E Grommeck, PGP
Mystic #20
30 Church Street, North Haven, CT 06473
2nd & 4th Friday
Sep 28
WM: Gail Berlepsch, PM
WP: Robert Berlepesch, PP
Lucia #25
59 Broad Street, Milford CT 06460
2nd Thursday
Oct 22
WM: Amy Wrinn
WP: Robert Scherrick, PP
Olive #26
Swan Hall / Congregational Church
45 Broad Street, Seymour, CT 06483
1st Friday
Oct 5
WM: Katherine Scarpulla, PM
WP: Randy Bruce, PP
Golden Rod #34
263 Center Street, West Haven, CT 06516
1st Thursday
Sep 6
WM: Jane E Thompson, PM
WP: William K Barr, PGP
Lady Washington #45
33 Pleasant Street, Middletown, CT 06457
1st & 3rd Thursday
Oct 18 
WM: Elaine Keiffer, PM
WP: Roger D Larson, PGP
Temple #53
1559 Main Street, South Windsor, CT 06074
1st & 3rd Wednesday
Jun 20
WM: Pamela F Stone, PM
WP: Vincent A Kalinauskas, PGP
Sachem #57
15 Route 165, Preston, CT 06365
2nd & 4th Wednesday
Oct 24
WM: Heidi Webster
WP: Charles Hugh
Ephraim Kirby #75
17 Meadow Street, Litchfield, CT 06759
1st & 3rd Monday
Oct 1
WM: Darlene Aubin
WP: George Greytak
Alice #76
3732 Whitney Avenue, Hamden, CT 06518
2nd & 4th Thursday
May 10
WM: Judith T Behler, PM
WP: Robert J Behler, PP
Olive Branch #87
1163 Boston Post Road, Madison, CT 06443
1st & 3rd Tuesday
Sep 18
WM: Holly Chickos, PM
WP: F Robert Bruch, PGP
Pomperaug #88
477 Main Street South, Woodbury, CT 06798
2nd & 4th Wednesday
May 23
WM: Judith L Keissling, PM
WP: Gary S Adams, PGP, protem
Ionic #100
150 Bridge Street, Suffield, CT 06078
2nd & 4th Friday
Sep 22
WM: Darlene H Kelly, PM
WP: Henry A Syphers, PP
Lady Martha #103
1 Fan Hill Road, Monroe, CT 06468
3rd Wednesday
Oct 6
WM: Jean C Casertano, PM
WP: Gary S Adams, PGP
Betty Putnam #106
265 Rt 169, South Woodstock, CT 06267
2nd Tuesday
Nov 10
WM: Mary Ellen Blake, PM
WP: Kenneth W Marvin, PP
Frederica #110
70 East Main Street, Plainville, CT 06062
2nd & 4th Wednesday
Sep 26
WM: Joan Rowland, PM
WP: Charles Rowland, PP
Marie Lafayette #111
131 Beach Road, Fairfield, CT 06824
1st Tuesday
Oct 2
WM: Joyce Armonath, PGM
WP:
Good Will #112
175 Main Street, Watertown, CT 06795
2nd Thursday
Nov 8 
WM: Ellen L Hitchcock, PM
WP: Harold B Robitaille, PP
Ashlar #116
Masonicare, Wallingford, CT 06492
2nd Wednesday, 1:30PM
Sep 12
WM: Laura Michnowski, PM
WP: William L Greene, PP